Львівський академічний театр імені Леся Курбаса
Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса
Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса
Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса
Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса

Новини театру

Прем’єра вистави «Впольована пристрасть, або Підслухані пісні княжого саду»

 


Актриси і актори перевтілюються у прекрасних князівен, мольфарів, лицарів, богинь, щоб розповісти казку, що діється десь і колись. Казку про любов, пошуки скарбу, помсту, відвагу і чари, в якій переплітаються фольклор і міфи. В цьому проекті Театр ім. Леся Курбаса вперше звертається до форми театру ляльок, грається з образами і ситуаціями та творить містичний світ.
Вистава є дебютною роботою сценографа Богдана Поліщука в якості режисера. Раніше Богдан створив сценографію до вистав у різних театрах України, серед них «Лісова пісня» за Лесею Українкою і «Благодарний Еродій» за Григорієм Сковородою у Театрі ім. Леся Курбаса.
Творці вистави зазначають, що мали на меті створити не просто вишукану і красиву виставу, а актуалізувати вагомий пласт української культури: «Принциповим у творі є звернення саме до міської теми та традиції, адже українське коріння є не лише сільським. Довгий час імперська та радянська влада формувала образ сільської України, позбавляючи наш народ на ідентифікацію себе як самодостатньої державної структури з власним князівським шляхетним корінням, багатою міською культурою та глибокою державницькою традицією. Ми звертаємося до теми українського міста, лицарства та князівства. Адже всі ми знаємо гучні імена і великих князів Київських, і князів Острозьких, і Волинських, і Галицьких. І добре знаємо, що козак – це передусім лицар, а козацька старшина була шляхетною у розумінні родового походження й володіння правами й вольностями. Знаємо й те, що чимало українських міст мали Магдебурзьке право, були центрами освіти й книговидання, релігійної та національної терпимості. І саме такий образ України, на нашу думку, сьогодні є найбільш потрібним і актуальним».

Драматургія – Галина Листвак і Ольга Ренн
Постановка – Богдан Поліщук
Музика – Всеволод Сіренко, Андрій Селецький
За участі гурту «Курбаси»

Ролі виконують:
Микола Береза, Василь Колісник, Олег Онещак, Марія Копитчак, Мирослава Рачинська, Наталія Рибка-Пархоменко

Кобзар:
Андрій Селецький

Партнер проекту – Дитячий центр сучасного мистецтва «Агов»
Проект реалізовано за підтримки Львівської міської ради
Прем’єра – 22, 23 грудня 2017. Початок вистави о 19:00

<< повернутися на попередню сторінку